Back Up
Πρόγραμμα 2016-17

 

30/09
03/10

  Ενα Φιλί για το Τέλος
Song One
Σκηνοθεσία: Κέιτ Μπάρκερ-Φρόιλαντ

07/10
10/10

Λεβιάθαν
Leviathan
Σκηνοθεσία: Αντρέι Ζβιάγκιντσεφ

14/10
17/10

  Μαζί σου κι ας Πεθάνω
The Little Death
Σκηνοθεσία: Τζος Λόσον

21/10
24/10

  Victoria
Σκηνοθεσία: Σεμπάστιαν Σίπερ

28/10
31/10

  Σιωπηλή Δολοφόνος
Nie yin niang (The Assassin)
Σκηνοθεσία: Χου Χσιάο Χσιεν

04/11
07/11

  Dheepan: Ο Ανθρωπος Χωρίς Πατρίδα
Σκηνοθεσία: Ζακ Οντιάρ

11/11
14/11

  Η Αλήθεια
Truth
Σκηνοθεσία: Τζέιμς Βάντερμπιλντ

18/11
21/11

  Μια Γαλλίδα στο Μανχάταν
Casse-tęte chinois
Σκηνοθεσία: Σεντρίκ Κλαπίς

25/11
28/11

  Το Ανθρώπινο Κεφάλαιο
Il Capitale Umano
Σκηνοθεσία: Πάολο Βιρτζί

02/12
05/11

  Η Ολοκαίνουρια... Καινή Διαθήκη!
Le Tout Nouveau Testament
Σκηνοθεσία: Ζακό Βαν Ντορμέλ

09/12
12/12

  Διπλή Ζωή
Zwei Leben
Σκηνοθεσία: Γκέοργκ Μάας, Γιούντιτ Κάουφμαν

16/12
19/12

  Η Ιστορία της Nahid
Σκηνοθεσία: Ιντα Παναχαντέ

06 /01
09/01

  Ο Κύριος Χολμς
Σκηνοθεσία: Μπιλ Κόντον

13/01
16/01

  Αννα Kαρένινα
Anna Karenina
Σκηνοθεσία: Τζο Ράιτ

20/01
23/01

  Μεγαλώνοντας
Boyhood
Ρίτσαρντ Λινκλέιτερ

27/01
30/01

  Mommy
Σκηνοθεσία: Ξαβιέ Ντολάν

03/02
06/02

  99 Σπίτια
99 Homes
Σκηνοθεσία: Ραμίν Μπαχράνι

10/02
13/02

  Λουλούδια
Loreak
Σκηνοθεσία: Γιον Γαράνιο, Χοσέ Μαρί Γενάγα

17/02
20/02

  Σχέση 5 με 7
5 to 7
Σκηνοθεσία: Βίκτορ Λέβιν

24/02
28/02

  Το Αρνάκι
Kuzu
Σκηνοθεσία: Κουτλούγ Αταμάν

01 & 02/03

  Διήμερο αφιέρωμα στο 39ο φεστιβάλ Μικρού Μήκους Δράμας

03/03
06/03

  Νυχτερινός Ανταποκριτής
Nightcrawler
Σκηνοθεσία: Νταν Γκιλρόι

10/03
13/03

  Τιμπουκτού
Timbuktu
Σκηνοθεσία: Αμπντεραμάν Σισακό

17/03
20/03

  Λόγια και Εικόνες
Words and Pictures
Σκηνοθεσία: Φρεντ Σκεπίζι

24/03
27/03

  Γροθιές στους Τοίχους
Starred Up
Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Μακένζι

31/03
03/04

  Ο Ηλίθιος
Durak
Σκηνοθεσία: Γιούρι Μπίκοφ

07/04
10/04

  Το Δικαστήριο
Court
Σκηνοθεσία: Τσαϊτάνια Ταμάν

21/04
24/04

  Ενα Τραγούδι για το Ηλιοβασίλεμα
Sunset Song
Σκηνοθεσία: Τέρενς Ντέιβις

28/04
01/05

  Στην Αγκαλιά του Φιδιού
El Αbrazo de la Serpiente Embrace of the Serpent
Σκηνοθεσία: Σίρο Γκέρα

05/05
08/05

  Ο Λαβύρινθος της Σιωπής
Im Labyrinth des Schweigens
Σκηνοθεσία: Τζούλιο Ρικιαρέλι

12/05
15/05

  Theeb: Ο Λύκος της Ερήμου

Σκηνοθεσία: Νάτζι Αμπού Νουάρ

19/05
22/05

  Φελίξ & Μεϊρά
Felix & Meira
Σκηνοθεσία: Μαξίμ Ζιρού

26/05
29/05

  Οσο Είμαστε Νέοι
While We’re Young
Σκηνοθεσία: Νόα Μπόμπακ

   

Back Home Up